Jakie wsparcie finansowe możesz otrzymać w parabanku?

Zostaw opinię

Potrzebujesz pieniędzy, lecz wiesz, że bank nie przyzna ci kredytu? Pomoc finansową możesz otrzymać również w parabankach. Sprawdź, jaka jest ich oferta oraz jakie warunki należy spełnić, aby dostać pożyczkę.

Oferta parabanków

Parabanki to instytucje wyspecjalizowane w udzielaniu pożyczek. Co istotne, w ich ofercie nie znajdziesz kredytów, ponieważ według przepisów zawartych w ustawie Prawo bankowe, te mogą udzielać tylko banki.

Parabanki oferują szybkie pożyczki (parabankowo.pl), a także pożyczki ratalne, konsolidacyjne czy hipoteczne. Ich cechą charakterystyczną jest to, że wymagają spełniania mniejszej ilości warunków, są więc łatwiej dostępne. Wiąże się to z pewnym ryzykiem dla pożyczkodawcy, przez co produkty te najczęściej są wyżej oprocentowanie, a zaleganie z ratami skutkuje bardzo dużymi odsetkami.

Dlatego pożyczki pozabankowe często mają opinie niebezpiecznych, mogą powodować popadnięcie w spiralę zadłużenia. Czy tak jest zawsze? Nie, jeśli kierujesz się rozsądkiem. Zaciągając zobowiązanie, zawsze warto dokładnie sprawdzić parabank, opinie o nim, a także porównać oferty w kilku miejscach. To, że są to produkty skierowane również do osób bezrobotnych czy też zadłużonych nie oznacza, że do ich spłaty można podejść w sposób lekceważący. Nigdy nie zaciągaj pożyczki, nawet jeśli spełniasz podstawowe warunki, jeśli wiesz, że nie będziesz w stanie jej spłacić.

podobny artykuł:  Pożyczki dla zadłużonych, z komornikiem. Jakie są możliwości?

Taka szybka gotówka powinna być sposobem na nagły wydatek, gdy bank nie chce przyznać ci kredytu, a nie sposobem… na życie. A jak otrzymać pożyczkę w parabanku?

Pieniądze

Jak otrzymać pożyczkę w parabanku?

Są dwie możliwości – pożyczkę możesz uzyskać w siedzibie wybranego parabanku lub elektronicznie. Omówimy drugi przypadek, ponieważ w ostatnich latach cieszy się większą popularnością.

Uzyskanie gotówki w ten sposób jest bardzo proste. Należy wypełnić wniosek oraz przesłać kopię wymaganych dokumentów. Najczęściej można zaciągnąć pożyczkę na dowód, aczkolwiek w przypadku, gdy wnioskujesz o wyższą kwotę, parabank może prosić cię o przedstawienie zaświadczenia o dochodach, rodzaju stosunku pracy. Gdy twój wniosek zostanie przyjęty, zwykle konieczne jest potwierdzenie tożsamości poprzez wysłanie przelewu w symbolicznej kwocie na konto parabanku (tak weryfikowane są dane).

podobny artykuł:  Orzeczenie nieważności umowy kredytu frankowego i co dalej?

W przypadku niektórych parabanków możesz założyć konto w ich serwisie internetowym i podczas rejestracji zweryfikować w ten sposób swoją tożsamość. Wtedy zaciąganie każdej kolejnej pożyczki będzie się już odbywać bez zbędnych formalności, w szybki sposób.

Pierwsza darmowa pożyczka – na czym polega, kto może z niej skorzystać?

Na koniec chcielibyśmy wspomnieć o ciekawym rozwiązaniu, jakim jest pierwsza darmowa pożyczka. W ten sposób nazywa się darmowe chwilówki. To zobowiązanie zaciągane na niewielkie kwoty, do kilku tysięcy, które należy spłacić w jednej, maksymalnie dwóch ratach po ustalonym terminie, wynoszącym najczęściej 30 lub 60 dni. To, co je wyróżnia, to brak odsetek oraz innych opłat, a więc spłacasz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś. Taki produkt kierowany jest do pierwszych klientów parabanków, jego zadaniem jest zachęcenie do skorzystania z oferty.

podobny artykuł:  Orzeczenie nieważności umowy kredytu frankowego i co dalej?

Jest to zatem korzystne wsparcie finansowe, które możesz otrzymać od parabanku. Tylko nie spóźnij się z płatnością raty, ponieważ nawet w tym wypadku nie unikniesz wysokich odsetek za zwłokę.

2 komentarze


  • Wsparcie finansowe xD? Brzmi tak, jakby pożyczkodawcy współczuli pożyczkobiorcy i proponują kolejne pożyczki, gdzie ten ledwo nadąża z zaległymi zobowiązaniami xDD.

    Odpowiedz

  • „Wsparcie” i „parabank” w jednym zdaniu to jakaś groteska ;p
    Nie wiem kto na to wpadł, ale gratuluję poczucia humoru albo zazdroszczę braku doświadczenia z parabankami ;p

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *