Jak działa zarabianie na promocjach bankowych? Ile można zarobić na promocjach bankowych?

Zostaw opinię

Coraz więcej słyszy się o zarabianiu na promocjach bankowych. Jak to działa? Co daje? Czy faktycznie warte jest to zachodu? Ile można zarobić na promocjach bankowych? Podpowiadamy!

Jak szukać promocji bankowych?

Praktycznie każdy bank raz na jakiś czas organizuje promocję, która ma na celu pozyskanie nowych klientów lub skuszenie dotychczasowych do skorzystania z dodatkowych instrumentów finansowych. Takie akcje promocyjne opisują na swoich stronach internetowych. Bywa, że promują je również w mediach. To sprawia, że znacznie trudniej jest je monitorować. Jak więc wyszukać najlepsze oferty banków? Postawić na internet! Promocje bankowe znalezione w sieci (np. https://zgarnijpremie.pl/ranking-promocji-bankowych/) są dokładnie opisane wraz z przedstawieniem warunków, jakie trzeba spełnić, by otrzymać nagrodę. To sprawia, że znacznie łatwiej jest poznać korzyści, ale i wymagania.

A gdzie w internecie szukać informacji o promocjach bankowych? Właśnie na tego typu blogach. Ich twórcy szczegółowo omawiają, na czym polega dana promocja na konto bankowe, lokatę, kartę kredytową. Przekładają na prosty język zawiłe ustalenia z regulaminów, jednocześnie wskazując na to, kto może wziąć udział w promocji, jakie warunki spełnić i przez jaki okres.

podobny artykuł:  Ile czeka się na kredyt gotówkowy? O czym jeszcze powinieneś wiedzieć?

Na tego typu blogach można znaleźć ranking promocji bankowych. Dzięki niemu wiadomo, jaka oferta jest najkorzystniejsza. Oczywiście to, z której w ogóle można skorzystać, w dużej mierze zależy od tego, czy się nie jest już klientem danego banku. Warto jednak sprawdzać regularnie, jakie promocje są organizowane i co można dzięki nim zyskać.

Zarabianie na promocjach bankowych – konta osobiste

Jak można zarobić na promocjach bankowych? Odpowiedź jest prosta: skorzystać z nich i spełnić warunki. To nie jest tak, że trzeba mieć tajemną wiedzę lub działać poza prawem. Korzyści z promocji bankowych są obustronne. Zyskuje instytucja finansowa i zyskuje konsument. Bank chce pozyskać klientów, więc organizuje promocje na konto bankowe. Dlaczego? Dzisiaj już nie jest to ważne, w jakim banku ma się konto. Korzystamy z bankowości elektronicznej i mobilnej, więc nie ma ograniczeń, jak dawniej, gdy trzeba się było udać do placówki. Właśnie dlatego jako konsumenci możemy przebierać w ofertach banków. Te rywalizują więc ze sobą o każdego klienta. Najlepiej jest to zrobić, oferując konto za 0 zł. Jednak to za mało. Właśnie dlatego banki prześcigają się w pomysłach, co zaoferować konsumentom, by zachęcić ich do otwarcia rachunku osobistego.

podobny artykuł:  Czym jest zdolność kredytowa? Czy można poprawić zdolność kredytową?

Jak premiują klientów? Bardzo często oferują premię pieniężną. To nawet kilkaset złotych w gotówce. Oczywiście to nie wszystko. Bywa, że nagrodą są vouchery zakupowe do partnerów (sklepów, kin, restauracji, stacji benzynowych). Ponadto instytucje finansowe za założenie konta dają nagrody rzeczowe o znacznej wartości: smartfony, tablety, laptopy. Klient może je zatrzymać lub spieniężyć sprzedając komuś innemu.

Co więcej, dzisiaj za założenie konta osobistego w promocji, można nie tylko dostać premię pieniężną, ale też vouchery na zakupy czy prezenty rzeczowe. Nagrody się kumulują. Zdarzają się takie oferty, w których klient za samo założenie konta i spełnienie dość łatwych warunków, jest w stanie sporo zyskać.

Jak zarobić na promocjach bankowych?

Jak jeszcze można zarobić na promocjach bankowych? Skorzystać z programu poleceń. Na czym to polega? Trzeba zarejestrować się i zapraszać znajomych do zakładania konta i podawania specjalnego kodu. Jeśli osoba z polecenia otworzy rachunek, to nie tylko ona, ale i polecający otrzyma nagrodę. Bywa tak, że jest kilka warunków do spełnienia i za każdy z nich otrzymuje się nową nagrodę. Promocje na konto bankowe i nagrody za udział w programie poleceń się łączą, więc często da się czerpać równocześnie bardzo duże korzyści. Zarabia się bowiem na założeniu konta, za każdego przyprowadzonego klienta, a często można jeszcze skorzystać z promocji na dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe lub lokatę.

podobny artykuł:  Co to jest korporacja? Największe światowe korporacje

Ile można zarobić na promocjach bankowych?

Trudno jednoznacznie powiedzieć, ile można zarobić na promocjach bankowych. Wiele z nich jest bowiem skierowanych tylko do nowych klientów. Zakładając jednak, że nie ma się konta osobistego w kilku bankach, a w jednym i w ciągu roku otworzy się nowe rachunki w tych instytucjach, które będą organizowały promocje z premiami pieniężnymi, to można zarobić kilkaset do kilku tysięcy złotych.

Za samo otwarcie konta osobistego w promocji można liczyć na premię w wysokości 50-350 zł. Często po spełnieniu kolejnych warunków, takich jak zapewnienie wpływów o określonej wysokości, realizację płatności kartą debetową wydaną do rachunku, skorzystanie z innych produktów bankowych czy dołączenie do programu poleceń, otrzyma się kolejne 50-350 zł. Nie mówiąc o nagrodach rzeczowych, które są o wartości kilkuset złotych.

Zakłada się jednak, że bank na klienta przeznacza od 300 do 600 złotych. Oczywiście w ciągu roku jedna instytucja finansowa organizuje kilka akcji promocyjnych. Jednak regulamin zakłada karencję. Tak więc warto rozsądnie podchodzić do zakładania kont w ramach promocji – tak, aby maksymalnie zyskać, ale nie przekreślić swoich szans w kolejnych edycjach.

2 komentarze


  • Zarobienie to może nie jest odpowiednie słowo. Można jednorazowo przytulić jakąś kwotę pieniędzy, ale zarobkiem bym tego nie nazwała. Choć trzeba przyznać, że premie są całkiem korzystne.

    Odpowiedz

  • Serio? To aż tyle można zyskać? No to nic tylko szukać promocji! Już się za to biorę!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *