Ile czeka się na kredyt gotówkowy? O czym jeszcze powinieneś wiedzieć?

Zostaw opinię

Kredyt gotówkowy to popularna bankowa alternatywa dla szybkich pożyczek pozabankowych. Zwolennicy tradycyjnych form finansowania dodatkowych potrzeb stawiają najczęściej na zobowiązanie zaciągnięte u zaufanej instytucji finansowej. Ile czeka się na kredyt gotówkowy? Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

ile się czeka na kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy – dla kogo?

Kredyt gotówkowy jest standardową ofertą bankową, która z roku na rok zyskuje na atrakcyjności. Ogromna konkurencja na rynku finansowym sprawia, że banki przedstawiają kolejne, pełne udogodnień propozycje warunków kredytowania, które mają skłonić do skorzystania z takiej usługi. Kredyt gotówkowy to produkt, z którego mogą skorzystać osoby fizyczne dysponujące pełną zdolnością do czynności prawnych. Jest więc przystępną formą finansowania dla szerokiego grona osób, umożliwia szybki zastrzyk pieniędzy w wielu sytuacjach.

podobny artykuł:  Jaki samochód jest najbardziej ekonomiczny?

Zaciągając kredyt gotówkowy, nie należy podejmować decyzji pochopnie, to często dług na kilka lub kilkanaście następnych lat. Przed podpisaniem umowy warto wiedzieć jaka jest procedura przyznawania pieniędzy, przeczytać uważnie reguły kredytowania. Kredyt gotówkowy to zobowiązanie, które łatwiej wybrać po lekturze poradników np. na kredyt-top.pl, gdzie w przystępnej formie podano najważniejsze informacje dotyczące zasad ubiegania się o pieniądze.

Ile czeka się na kredyt gotówkowy?

Polskie banki umożliwiają dostęp do pieniędzy w ramach kredytu gotówkowego zazwyczaj w okresie od 1 do 2 dni. Warto pamiętać, że czas oczekiwania na pieniądze bywa uzależniony od kilku czynników.

Jeżeli wnioskujący ma konto w banku, w którym zamierza zaciągnąć kredyt gotówkowy procedura ulega znacznemu uproszczeniu, ponieważ kredytodawca dysponuje całą historią kredytową klienta. Dogodną opcją jest kredyt gotówkowy online, złożenie wniosku przez internet znacznie usprawnia cały proces. Jeżeli kredytobiorca ubiega się o kredyt gotówkowy online w swoim banku może liczyć na przelew pieniędzy już po upływie kilku minut. Nie bez znaczenia jest też pora dnia, godzina złożenia wniosku, dlatego najlepiej wysłać go w godzinach pracy oddziałów.

podobny artykuł:  Jak ogłosić upadłość konsumencką, w czym pomoże prawnik?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

Z roku na rok wymagania wobec klientów ubiegających się o kredyt gotówkowy stawały się coraz mniej restrykcyjne, jednak nadal najważniejszym warunkiem uzyskania pieniędzy na takiej zasadzie jest zdolność kredytowa konsumenta. Banki zazwyczaj sprawdzają wysokość dochodu oraz podstawę zatrudnienia, im wyższe zarobki i bardziej stabilna praca, tym większa kwota kredytu w zasięgu ręki.

Nie bez znaczenia pozostaje też wiarygodność kredytowa. Procedura przyznawania kredytu gotówkowego wiąże się z weryfikacją historii spłaty dotychczasowych zobowiązań. Instytucje finansowe analizują wpisy w Biurze Informacji Kredytowej, gdzie wiarygodność klienta przedstawiana jest w formie punktowej. Dla banku istotne są też informacje na temat liczby osób, które kredytobiorca ma na swoim utrzymaniu oraz suma comiesięcznych opłat wynikających z prowadzenia gospodarstwa domowego.

3 komentarze


  • Jestem mile zaskoczona – mysłalam, że na kredyt gotówkowy trzeba czekać dłużej i że formalności są bardziej komplikowane przez konieczność weryfikacji zdolności kredytowej. Teraz na pewno go wezmę, poradzę sobie 🙂

    Odpowiedz

  • Ostatnio czekałem niespełna tydzień na otrzymanie kredytu gotówkowego… Gdy dzwoniłem się upomnieć, to mi baba powiedziała, że mają problem z systemem i nie mogą przeprowadzić weryfikacji tożsamości…

    Odpowiedz

  • Dramatyczna Sytuacja to jest wtedy, jak Twój bliski zachoruje, albo żona Cię zdradza. Kwestię czekania tydzień na kredyt gotówkowy można nazwać co najwyżej niedogodnością.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *